fbpx
Loader

Metus prekybininkai uždarė su trenksmu: pasiekė visų laikų Lietuvos e. komercijos rekordą

Pandemija ir šventės lėmė, kad 2020 m. lapkritį šalies užsakomosios prekybos paštu ir internetu apyvarta pasiekė 86,44 mln. eurų – geriausią visų laikų mėnesio apyvartos rezultatą, rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys. Vis dėlto panašu, kad šis rekordas jau netrukus buvo pagerintas – praėjusių metų gruodį palyginus su lapkričiu, fiksuotas 35,1 proc. augimas, reiškiantis, kad e. prekybos mėnesinė apyvarta pirmąkart turėtų perkopti 100 mln. eurų, atskleidė išankstiniai departamento duomenys*.

* galutiniai 2020 m. gruodžio mėn. mažmeninės prekybos rezultatai bus paskelbti 2021 vasario 28 d. 

 

DPD Lietuva“ generalinis direktorius Baltijos šalyse Robertas Vilkaitis pasakoja, kad rekordiniais e. prekybai šie mėnesiai tapo dėl kelių priežasčių – dėl pandemijos besitęsiančių suvaržymų, natūralaus e. komercijos augimo ir šventinio laikotarpio.

„Jau pirmojo karantino metu siuntų srautai buvo rekordiniai – bendrai pristatėme apie 2,5 mln. siuntų. Visgi antrasis karantinas tapo dar didesniu iššūkiu – ne tik dėl tolimesnio e. komercijos augimo, bet ir lapkričio 7 d. įsigalėjusio griežtesnio karantino bei prasidėjusio itin įtempto šventinio laikotarpio. Statistika rodo, kad iki Kalėdų besitęsęs periodas viršijo bet kokius lūkesčius ir buvo įtempčiausias per visą istoriją tiek e. prekybininkams, tiek siuntų pristatymo bendrovėms, kurių sklandus darbas tapo savotišku išsigelbėjimu mažmeninei prekybai“, – sako „DPD Lietuva“ generalinis direktorius Baltijos šalyse.

Per gruodį pristatė 2 mln. siuntų, pikas – nesibaigė

Pasak pašnekovo, „DPD Lietuva“ vien per gruodžio mėnesį pristatė 2 mln. siuntų. Ir nors šventės jau baigėsi, įmonė vis dar intensyviai dirba, per dieną pristatydama per 50 tūkst. siuntų.

„Turėjome misiją pasirūpinti, kad visos Kalėdinės dovanos mūsų klientus pasiektų laiku. Džiugu, kad nepaisant išaugusių srautų, pandemijos metu absoliučią daugumą visų siuntų pristatome kitą darbo dieną. Tai reiškia, kad mūsų investicijos gerinant paslaugų kokybę, įskaitant didesnius rūšiavimo pajėgumus, paštomatų tinklo plėtrą ir vidinių darbo procesų optimizavimą, atsipirko su kaupu. Tikimės, kad aukštą pristatymo kokybę pavyks išlaikyti ir toliau, nes pikas vis dar tęsiasi, o naujos realybės sąlygos – išlieka”,– teigia R. Vilkaitis.

Įvairiapusės priemonės leidžia dirbti efektyviau

Liepą „DPD Lietuva“ skelbė, jog per 2021-uosius paštomatų tinklą Baltijos šalyse išplės du su puse karto – iki 641 paštomato. Anksčiau bendrovė 6,5 mln. eurų investavo į automatizuotą tarptautinį siuntų skirstymo terminalą Kaune.

Klientams aptarnauti 2019 m. „DPD Lietuva“ įdiegė „Salesforce“ sistemą. Platforma padeda sklandžiai dalintis informacija tarp skirtingų padalinių, vienoje vietoje matyti telefonu, el. paštu ar kitais kanalais gautas klientų užklausas bei greičiau į jas reaguoti.

„Pandemijos metu, ypač kai dalis darbuotojų dirba iš namų, bendradarbiavimas tarp pardavimų, logistikos ar klientų aptarnavimo padalinių tampa dar svarbesnis. Ryšių su klientais programinės įrangos dėka daugiau klientų užklausų pavyksta išspręsti jau pirmojo kliento kreipimosi metu“, – teigė „Salesforce“ atstovės Lietuvoje technologijų bendrovės „Agmis“ pardavimų vadovas Jurgis Bakanas.

Tags: